Step to w dzisiejszych czasach obowiązkowe akcesorium w klubach fitness. Zajęcia na stepie to nic innego, jak odmiana aerobiku, wykonywane najczęściej w rytm muzyki i zestawiane w nieskomplikowane układy choreograficzne. To świetna propozycja zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, a dzięki możliwości intensyfikacji treningu poprzez podwyższenie stepu czy dodatkowe wprowadzenie hantli, odpowiedni jest dla osób o zróżnicowanym poziomie wytrenowania. Taka forma aktywności fizycznej świetnie modeluje mięśnie nóg i pośladków, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, poprawia kondycję i wydolność organizmu oraz pomaga zgubić zbędne kilogramy.

Reebok_Fitness_Step

Pamiętajmy jednak, że tak jak w trakcie każdych innych ćwiczeń, podczas zajęć na stepie wymagana jest odpowiednia technika. Jest ona o tyle ważna, że step aerobik to trening obciążający kolana, biodra i kostki. Z tego oto powodu nie jest polecany osobom mającym problemy z kręgosłupem czy stawami. By nie nabawić się kontuzji, należy solidnie rozgrzać te części ciała, które będą poddawane wzmożonej eksploatacji, czyli kręgosłup, pośladki i nogi wraz ze stawami skokowym i kolanowym.

Reebok_Fitness_StepPodczas treningu na stepie niezwykle ważnym aspektem jest utrzymywanie prawidłowej postawy: niejednokrotnie w klubach fitness słyszymy trenerów, którzy nakazują utrzymywać proste plecy, wciągnięty brzuch, głowa ma patrzeć przed siebie, a kolana zginać się nie głębiej niż pod kątem 90°. Podczas ćwiczeń na stepie, cała stopa powinna ściśle przylegać do podłoża.

Oryginalny_reebok_step

Step aerobik należy do bardzo intensywnej i wyczerpującej aktywności ruchowej, dlatego jest polecany wszystkim osobom pragnącym zredukować tkankę tłuszczową. By zwiększyć efektywność odchudzania na stepie, dodajmy pracę z hantlami lub ćwiczenia dynamiczne – z oderwaniem stóp od stepu. Pamiętajmy, że prócz ciężkiej pracy, to także świetna zabawa w rytm muzyki, która każdemu zapewni rozrywkę, a po wykonanym treningu – satysfakcję. Warto już teraz pomyśleć o zapisaniu się na zajęcia z wykorzystaniem stepów, nie zwlekając z realizacją postanowień - standardowo - od Nowego Roku ;-)

CECHY KTÓRE CHARAKTERYZUJĄ MARKĘ
REEBOK FITNESS

info@twojreebok.pl

TwójReebok.pl
Bacha Sport - autoryzowany główny dystrybutor Reebok Fitness na terenie Polski

Kozielska 439, 44-164 Gliwice

tel. 32 302 97 19

fax 32 302 97 17


TOP