Można ją zobaczyć w kącie siłowni, często omijana szerokim łukiem  i niedoceniana – piłka gimnastyczna. Nie każdy wie, jak się z nią obchodzić.

Wynaleziona w latach 60., piłka gimnastyczna to skuteczny sposób, aby poprawić wytrzymałość brzucha, postawę i elastyczność, a w połączeniu z obciążeniami, ten prosty sprzęt może zapewnić  świetny trening całego ciała.

Istnieje niezliczona ilość ćwiczeń, które można wykonać przy wykorzystaniu piłki, a poniżej prezentujemy tylko 3 z nich.

1. Niby proste, a jednak wymagające brzuszki

brzuszki_z_pilka_reebok

To standardowy, ale skuteczny sposób na aktywizację mięśni brzucha i tułowia. W przeciwieństwie do brzuszków wykonywanych na płaskim podłożu, użycie piłki aktywuje więcej mięśni, które pracują znacznie ciężej, aby utrzymać równowagę na niestabilnej piłce. Ponadto ćwiczenia na piłce są dużo bardziej komfortowe dla dolnej części pleców.

Pamiętaj, aby przy wyborze piłki gimnastycznej przestrzegać "zasady 90 stopni". Obie stopy powinny być osadzone na podłodze, a kolana umieszczone nieco poniżej miednicy, aby zachować kąt prosty. Dzięki temu będziesz pewien, że wybrałeś odpowiedni rozmiar piłki do Twojego wzrostu.

2. Pompka z wyrzutem nóg

pompka_z_wyrzutem_nog_reebok


Ułóż ręce i ramiona jak do standardowych pompek. Piłkę umieść na wysokości goleni, utrzymuj stopę flex. Jeśli jesteś początkujący, możesz umieścić piłkę pod udami.

Trzymaj tułów prosto, a brzuch i pośladki napięte. Ugnij łokcie i opuść klatkę piersiową do podłogi. Podnosząc się, podnieś jedną nogę, utrzymując napięty mięsień pośladkowy. Powtórz powyższe ćwiczenie także na drugą nogę, a całą sekwencję nie mniej niż 8-12 razy. Możesz także zrezygnować z pompek na rzecz planków, podpierając się palcami nóg o piłkę.

3. Jedno ćwiczenie, wiele możliwości, czyli squat na jedną nogę.

Squat_na_jedna_noge.jpg

Jak wspominaliśmy na początku, dodając obciążenie do ćwiczeń na piłce gimnastycznej, podniesiesz poziom intensywności treningu. Wystarczy, że – wykonując przysiad z jedną nogą na piłce – przytrzymasz hantle w ręku.

Jeśli nie czujesz się na siłach, zrezygnuj z hantli. Utrzymuj ręce wyprostowane i wykonuj squaty. Upewnij się, że kolano nogi znajdującej się na podłodze nie wychodzi poza linię palców. Wykonaj 8-12 powtórzeń na każdą nogę.

Pilka_reebokFit Ball, czyli trening z piłka gimnastyczną staje się coraz bardziej popularny w wielu klubach ftness. Cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze względu swój zabawowy charakter. Na piłce można wykonywać  zarówno zaawansowany trening, jak i świetnie sprawdzi się w relaksacji i ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Można się na niej turlać, siedzieć, podskakiwać - poprawia humor, wzmacniając i modelując całe ciało. To świetna opcja dla każdego!

CECHY KTÓRE CHARAKTERYZUJĄ MARKĘ
REEBOK FITNESS

info@twojreebok.pl

TwójReebok.pl
Bacha Sport - autoryzowany główny dystrybutor Reebok Fitness na terenie Polski

Kozielska 439, 44-164 Gliwice

tel. 32 302 97 19

fax 32 302 97 17


TOP