Nie trzeba nikomu przypominać o tym, że 60-70% masy ciała dorosłego człowieka stanowi woda. Na ciele znajduje się ok. 2,5 mln gruczołów potowych, przez które codziennie dochodzi do utraty ok. 1,5 litra potu, a w trakcie treningu nawet 3 litry!  Te zawrotne ilości, po przełożeniu ich na wyobrażalną liczbę kilku szklanek płynu, powinny uświadomić nas o konieczności wypijania codziennie co najmniej 1,5 litra wody, a w dzień treningowy nawet od 3-5 litrów. Efektami spadku wydolności organizmu wskutek zbyt małej ilości wody są często notowane bóle głowy, skurcze mięśni, osłabienie, brak śliny w ustach, omdlenie, a nawet wymioty. Pamiętajmy, że ilekroć odczuwamy pragnienie w trakcie treningu, oznacza to, że nasz organizm jest już odwodniony. Zasadniczą kwestią jest więc, aby wcale nie poczuć pragnienia w trakcie wykonywania aktywności fizycznej.

Reebok_Fitness_Bidon

Pijmy małymi łykami nie tylko w trakcie ćwiczeń, ale i po ich zakończeniu. Nie bez kozery – pochłanianie dużych ilości wody, pijąc tzw. „duszkiem” wcale nie spowoduje nawodnienia organizmu, a wręcz przeciwnie – raptowne wchłonięcie jej do układu pokarmowego i odprowadzenie nadmiaru do pęcherza moczowego. Woda więc „przeleci” przez nas i nie dotrze do spragnionych komórek organizmu.  Aby zwiększyć wchłanialność wody, można do niej dodać odrobinę soli,  miodu i soku z cytryny. W ten sposób niepostrzeżenie sporządzimy domowej roboty izotonik, i zaoszczędzimy dodatkowo pieniądze, które wydalibyśmy na gotowe preparaty, od których w sklepach dla sportowców aż uginają się półki (a co do ich składu można mieć spore wątpliwości). Stosujmy izotoniki w przypadku dłuższych aktywności fizycznych, gdyż do tych krótkich, godzinnych treningów w zupełności wystarczy woda. 

Reebok_Fitness_Bidon_Power

W utrzymaniu prawidłowego poziomu nawodnienia pomocnym okaże się bidon RABT-P65CLPOWER z najnowszej kolekcji marki Reebok. Został wykonany z materiałów najwyższej jakości, wolnych od BPA (Bisfenol A – związek chemiczny mający niekorzystny wpływ na organizm człowieka m.in. poprzez zaburzanie pracy hormonów). Posiada uchwyt do łatwego przenoszenia, a jego pojemność (750 ml) idealnie sprawdzi się podczas treningu i każdej aktywności fizycznej. Ponadto pomysłodawcy zadbali o estetykę produktu - przezroczysty z napisami w uniwersalnym czarnym kolorze, nadającymi oryginalny wygląd oraz z logotypem Reebok sprawdzi się nawet u najbardziej wymagającego miłośnika aktywności fizycznej. Z bidonem Reebok zadbasz więc nie tylko o wygląd na sali ćwiczeń czy siłowni, ale przede wszystkim o prawidłowe nawodnienie organizmu.

CECHY KTÓRE CHARAKTERYZUJĄ MARKĘ
REEBOK FITNESS

info@twojreebok.pl

TwójReebok.pl
Bacha Sport - autoryzowany główny dystrybutor Reebok Fitness na terenie Polski

Kozielska 439, 44-164 Gliwice

tel. 32 302 97 19

fax 32 302 97 17


TOP